Nemrut’ta Ayılar Piknikçilerin Sofrasına Katıldı

Nemrut’ta Ayılar Piknikçilerin Sofrasına Katıldı
Bitlis'in Tatvan ilçesinde yer alan Nemrut Krater Gölü civarlarında yaşamlarını süren ayılar, bu kez piknikçilerin sofrasına gelerek yiyeceklerini yedi.

Nemrut'a piknik yapmak için gelen bir grup, ayıların yanlarına gelmesiyle kamp yerlerini bırakarak uzaklaştılar. O esnada piknikçilerin yemeklerini yiyen anne ayı ve iki yavrusu vatandaşları korkuturken, piknikçilerin "Biraz da bize bırak" demeleri ise komik anlar yaşattı. Kır yürüyüşüne çıkan Dr. Öğr. Üyesi Cihan Önen, o anları cep telefonu kamerasıyla kayda aldı.

Ayıların piknikçilerin sofrasına oturduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Cihan Önen, "Geçenlerde Nemrut'ta kır yürüyüşüne çıktım. O esnada bir bağrışmalar geldi. Bağrışmaların olduğu yöne gitti. Davetsiz anne ayı ve yavruları piknikçilerin sofrasına oturmuş ve sofrada bulunan pastaları, börekleri tüketmektelerdi. Tabi insanlar bir şoka girdiler, ne yapacaklarını bilemediler. Daha sonra bağırarak uzaklaştırmaya çalıştılar. Tabi ben uzun yıllardan beri bölgede olduğum için insanlara, ayılar konusunda nasıl davranacakları hakkında gerekli telkinlerde bulundum. Çok şükür herhangi bir kaza bela olmadan ayılar da bir süre sonra oradan uzaklaştılar" dedi.

Nemrut’ta Ayılar Piknikçilerin Sofrasına Katıldı

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir