Nezaket Okullarına yoğun ilgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'ne bağlı semt konaklarında Yeşeren Tohumlar Projesi kapsamında açılan Nezaket Okulları, büyük ilgi görüyor. 4 konakta hayata geçirilen anaokulu hüviyetindeki okullara 200 kayıt yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Malatya Gerçek Haber -

4-6 yaş grubuna yönelik olan Nezaket Okullarında, başta nezaket kuralları olmak üzere temel dini bilgiler, değerler eğitimi ve mahremiyet eğitimi konuları işleniyor. Okullar, Melekbaba Semt Konağı, TOKİ Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi, Çarmuzu-Kiltepe Semt Konağı ve Yeşiltepe Semt Konağı’nda açıldı. Öğrencilere servis imkânının da sunulduğu okullara, velileri tarafından 200 çocuğun kaydı yapıldı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla kapılarını açan Nezaket Okulları’nda çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor.

Eğitim-öğretimin başlaması dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay Nezaket Okullarını gezdi. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Gençay, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN