Öğrenciler mesire alanından 1 kamyon çöp topladı

Öğrenciler mesire alanından 1 kamyon çöp topladı
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde ilkokul öğrencileri İbrahim Halil Ziyareti mesire alanında yaklaşık 1 kamyon çöp topladı.Kahta ilçesine bağlı Çataltepe Köyü öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla insanların yoğun olarak...

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ilkokul öğrencileri İbrahim Halil Ziyareti mesire alanında yaklaşık 1 kamyon çöp topladı.

Kahta ilçesine bağlı Çataltepe Köyü öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla insanların yoğun olarak kullandığı İbrahim Halil Ziyareti mesire alanında çöp topladı. Ellerine aldıkları çöp poşeti ile gruplara dağılan öğrenciler çöp toplarken adeta yarıştı. Bone ve eldiven takarak piknik alanında bırakılan kilim, çaydanlık, ızgara, pet şişe, naylon, karton, sigara paketleri ve cam parçaları gibi çöp birikintilerini temizledi. Topladıkları çöp yığını önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, topladıkları yaklaşık 1 kamyon çöpü temizlik ekiplerine teslim etti.

Çevre temizliğinin önemime dikkat çekmek istediklerini belirten Çataltepe Köyü İlkokulu Müdürü Mustafa Korkut, “Okulumuzun civarında bulunan İbrahim Halil Ziyareti mesire alanının kötü bir durumda olduğunu fark ettik. Çocuklarımıza çevre kirliğinin vermiş olduğu kötü durumu gösterdik. Öğrencilerimizde böylesine kötü bir durumun mesire alanına yakışmadığını ve mesire alanını temizlemek istediklerini belirtti. Öğrencilerimiz durumu aileleriyle görüşerek mesire alanını temizlemek için izin aldı. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin gözetiminde mesire alanını temizledi. Öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu hassasiyetin mesire alanına gelen vatandaşlara örnek olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir