Öğretmenlerin Bağımlılıkla Mücadelede Rolü Büyük

Öğretmenlerin Bağımlılıkla Mücadelede Rolü Büyük
Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir etkinlikte, bağımlılıkla mücadelede öğretmenlerin önemini vurguladı.

Vali Ersin Yazıcı, "Bağımlılıkla Mücadelede Öğretmenlerin Rolü" Programına Katıldı

Yeşilay tarafından hazırlanan, teknoloji, tütün, alkol ve madde bağımlılıkları ile sağlıklı yaşam modüllerinden oluşan eğitim programı; Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süryal Sarıbaş, İl Sağlık Müdürü Erhan Berk, Malatya Kızılay Şube Başkanı Sadi Ergül ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı, katılımcıların konuşmalarıyla devam etti.

Çağımızın en büyük problemlerinden birinin bağımlılık mücadelesi olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı “Çok değerli STK temsilcileri ve öğretmen arkadaşlarım önemli bir konu için bugün buradayız. Bizi bu önemli konuda bir araya getiren başta Yeşilay olmak üzere ve destek ve emek kurum kuruluşlarımıza öncelikle teşekkür ederim. Benden önceki konuşmacıların ifade ettiği gibi yaşanan gelişim ve değişimlerle beraber yeni bağımlılık türleri ortaya çıkmıştır. Keyif verici olarak tasvir edilse de başta uyuşturucu olmak üzere bütün bağımlılık türleri insan sağlığını çok kötü etkileyip bütün değerlerini yok etmektedir. Bağımlılıklarla mücadele konusunda burada bulunan herkese görev düşmektedir. Gençlerin kötü alışkanlıklara bulaşmaması konusunda başta ilk görev, anne babalara sonrasında ise burada bulunan bütün eğitimcilere düşmektedir. İş hayatıyla birlikte anne ve babanın günümüz itibariyle çocuklarıyla vakit geçirme süresinin azalmasıyla beraber öğretmen arkadaşlarımızın çocuklarla ilgili sorumlulukları artmaktadır. Sizler bu konuda bizden çok daha bilgiye ve tecrübeye sahipsiniz. Meslek hayatım boyunca çocuklar, gençler, hak ve zaruret içerisinde olan insanlar önceliğim olmuştur. Toplum olarak çocuklarımızın bu illetle tanışmaması için mücadele etmemiz gerekir. Meslek hayatım boyunca da bu konu da çok ciddi mücadeleler verdim.” dedi.

Vali Ersin Yazıcı'nın konuşmasının ardından müzik dinletisiyle etkinlik devam etti.

İl Sağlık Müdürü Erhan Berk'e, Yeşilay Malatya Şube Başkan Yardımcısı Uzman Psikiyatrist Doktor Ömer Furkan Yılmaz'a plaket verdi.

Sonrasında eğitim programı, hediye çekilişi ve fotoğraf çekiminin ardından tamamlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir