Promosyon Ürünler Ne İşe Yarar? Promosyoncu Nedir?

Promosyon Ürünler Ne İşe Yarar? Promosyoncu Nedir?
Promosyon ürünler, işletmeler tarafından üzerlerine marka basılan ve ücretsiz olarak müşterilerine sunulan reklam ürünleridir.

Bir markanın kitleden kitleye ulaşmasını sağlayan promosyon ürünler, bir reklam aracıdır. Kullanım açısından yüksek seviye de olan ürünler ile uzun aylar hatta yıllar boyu süren bir reklam hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca, promosyoncu olarak adlandırdığımız meslek ise, firmalara bu ürünlerin basılması aşamasında ki hizmeti veren kişidir. Firmanızı tanıtmak için başvurduğunuz bu hizmet ile ürün seçiminden teslimine kadar her konu da fikir isteyebilirsiniz.

Promosyon Nedir?

Promosyon, işletmeler tarafından üzerlerine marka basılan ve ücretsiz olarak müşterilerine sunulan reklam kampanyasına verilen isimdir. Bir işletmeniz varsa tanıtıma gelen bir satın alma görevlisi size kendi firmasına ait bir ajanda verebilir.

Buradaki amaç günlük programlamınızı yaparken aynı zaman da görevlinin temsil ettiği markanın da tanıtımını yapmanızdır. Uzun vadede yüksek geri dönüş potansiyeline sahip bu promosyon ile siz de işletmenizi birçok insana tanıtabilirsiniz.

Promosyon Ürünlerinin Kullanım Alanları

Bilindiği gibi promosyon ürünler neredeyse her yerde gördüğümüz veya rast geldiğimiz ürünler arasında yer alıyor. Belki de şu an kullandığınız bir kalem bile bu ürünler arasına dahil olabilir. Birçok alan da kullanım özelliğine sahip ürünler ile reklam ve tanıtım da pek sınır tanımayacaksınız. Bu alanları başlıca sıralarsak aşağıdaki gibi birçok alanda faaliyet gören firma görebiliriz:

 • Dershaneler ve eğitim kurumları
 • Bankalar
 • Kargo dağıtım şubeleri
 • Eczaneler
 • Gıda işletmeleri
 • Otel ve turizm işletmeleri
 • Seyahat acenteleri

Promosyon Firmaları

İşletmeniz için bastırmak istediğiniz ürün konusunda promosyon firmaları hizmet veren işletmelerdir. Bu aşama da ürün seçiminden teslimine kadar size öneri ve fikir konusunda yardım edebilir. Faaliyet alanınıza uygun basımlar reklam ve tanıtımınız için çok önemlidir.

Birçok kurumsal firma kendi faaliyet alanlarına uygun ürünler seçerek reklam hazırlarlar. Bu yüksek başarı oranına sahip uzun vadeli reklam demek oluyor. Otomotiv sektöründe bir işletme sahibi iseniz müşterilerinize otomobil anahtarlığı yaptırabilir ve markanızın birçok yerde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Promosyon Ürün Modelleri Nelerdir?

Promosyon ürün modelleri arasında birçok ürün yelpazesi bulunur. Bu ürünler faaliyet gösteren tüm firmalara uygun ürünler olmakla beraber birçoğu uzun vadeli kullanıma sahiptir. Uzun vadeli kullanımı olan ürünler reklamınızın da uzun vadeli olacağını garanti altına alır. Bu ürünlerden sıklıkla kullanılanlar arasında aşağıdaki gibi birçok ürün görebiliriz:

 • Promosyon ajanda
 • Promosyon kalem
 • Promosyon anahtarlık
 • Promosyon kupa bardak
 • Promosyon mousepad
 • Promosyon kalemlik

Promosyoncu Eşantiyon Ürünleri

Genel kapsamda promosyoncu olarak adlandırılan bir firma ile düzenli olarak çalışmak tanıtımınıza önemli katkı payı sağlar. Yenilikçi ürünler ile reklam kampanyaları düzenleyerek daha başarılı tanıtımlar hazırlayabilirsiniz.

Bu işletmeler bastırmak istediğiniz ürünün her detaylarını size verir ve birçok seçenek sunar. Dolayısıyla; promosyon firmaları size basım ve teslim aşamalarında her türlü konu da size yardımcı olacaklardır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir