Şarkışla Belediyespor BAL da kaldı

Bölgesel Amatör Lig (BAL) baraj karşılaşmasında Kangal Termikspor'u 5-1 mağlup eden Şarkışla Belediyespor ligde kalmayı başardı.Cumhuriyet Üniversitesi Stadyumunda oynanan BAL Ligi baraj müsabakasında BAL liginde kalma mücadelesi veren...

Şarkışla Belediyespor BAL da kaldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgesel Amatör Lig (BAL) baraj karşılaşmasında Kangal Termikspor’u 5-1 mağlup eden Şarkışla Belediyespor ligde kalmayı başardı.

Cumhuriyet Üniversitesi Stadyumunda oynanan BAL Ligi baraj müsabakasında BAL liginde kalma mücadelesi veren Şarkışla Belediyespor ile BAL ligine çıkma mücadelesi veren Kangal Termikspor karşı karşıya geldi. Müsabaka Şarkışla Belediyespor’un 5-1 üstülüğü ile sona erdi. Bu sonuçla Şarkışla Belediyespor ligde kalırken Kangal Termikspor’un BAL ligi umutları ise bir sonraki yıla kaldı. Müsabaka sonrası Şarkışlalılar saha içerisinde sonucu kutladı. Şarkışla Belediye başkanı Ahmet Turgay Oğuz, takımlarının aldığı galibiyetten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek ,“Geçen sezon bildiğiniz üzere bal ligine çıktık. Ligde ilk yılımız olmasına rağmen güzel bir mücadele verdik ve ligi iyi bir yerde bitirdik. Onun için de ben hocamızı başta olmak üzere bütün futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Amatörün muhakkak desteklenmesi gerektiği inancındayım. Amatör olmadan profesyonel olunmuyor. Sivasspor’umuz da bile bir kaç Sivaslı futbolcu var. Alttan gelen futbolcular olmadıktan sonra bunun sürdürülebilirliği gerçekten çok çor. Kaynaklarımız hep yurt dışına çıkıyor. Dışarıdan getirilen futbolcular dolayısıyla. Bu kaynakların ülkemizde kalması adına altyapının geliştirilmesi lazım. Biz de göreve geldiğimizden beri amatör ligde mücadele eden takımımız desteklediğimiz gibi mahalli futbol faaliyetlerine de destekliyoruz. Şuan da ilçemizde 14 tane halı saha var. Mahalleler arası futbol turnuvası düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl hedefimiz bir üst lig olan üçüncü ligdir."dedi.

Bakmadan Geçme