Malatya Gerçek haber portalı, ilk olarak 1 Aralık 2010 tarihinde internet yayın hayatına başladı.

Malatyagercek.com alan adı üzerinden yayınlarına başlayan Malatya Gerçek, ilkeli, objektif ve hızlı haber yayıncılığı anlayışı ile Malatya internet okurlarını ve kamuoyunu güncel gelişmelerden anında haberdar etmeyi hedef edindi.

GÜÇLÜ YAZILIM ALTYAPISI

Yeni nesil web teknolojileri ile geliştirilen Kulga Haber Yazılımı Dora temasını sistem altyapısında kullanan Malatya Gerçek, Malatya haberlerini anında okurlarına sunan güçlü bir yazılım altyapısına sahiptir. 

Malatya Gerçek, Malatya'da birçok ilki gerçekleştirerek, Kulga Haber Yazılımı Dora temasını sistem altyapısında kullanılan yapay zeka teknolojisi ile, haberleri ve haber manşet görsellerini hiçbir editöryal müdahale olmaksızın direkt okurlarıyla paylaşıyor.

GÜNLÜK ZİYARETÇİ ORTALAMAMIZ 20 BİN...

Yayın hayatına başladığı 1 Aralık 2010'den bugüne çok hızlı bir büyüme yaşayan haber portalımız, bugün ortalama günlük 20 bin tekil ziyaretçinin haber kaynağı olarak tercih ettiği, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını yüzlerce okurun takip ettiği kurumsal bir haber platformudur.

Malatya internet okurunun ilk haber kaynağı olma hedefi ile kaliteli internet haber yayıncılığı anlayışı ile Malatya Gerçek yayın hayatına sağlam adımlarla devam ediyor.

Bize destek olan ve internetteki başvuru kaynağı olarak gören değerli internet okurlarımıza teşekkürler...

Malatya Gerçek Ekibi