Suriyeli çocuklar doyasıya eğlendi

Suriyeli çocuklar doyasıya eğlendi
Adıyaman Valiliği Çadırkent Geçici Eğitim Merkezi tarafından Çadırkentte bulunan Suriyeli çocuklara yönelik 'Çocuk Şenliği' düzenlendi.Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen 'Çocuk Şenliği' etkinliğine Adıyaman...

Adıyaman Valiliği Çadırkent Geçici Eğitim Merkezi tarafından Çadırkentte bulunan Suriyeli çocuklara yönelik ‘Çocuk Şenliği’ düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ‘Çocuk Şenliği’ etkinliğine Adıyaman Vali Yardımcısı Yasin Yunak, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, milli eğitim şube müdürleri, Suriyeli çocuklar ve çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlik kapsamında Suriyeli çocuklar, Türkçe türküler, şiirler ve bir birinden güzel farklı tiyatro gösterileri sahneledi. Suriyeli çocuklar tarafından yapılan gösteriler, salonda bulunanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Suriyeli çocukların bu tür etkinliklerle oldukça mutlu olduğunu söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, “Şenliğimize yaklaşık olarak 90 Suriyeli çocuk katılım gösterdi. Bizim tek amacımız bu çocuklara hem dilimizi hem de dinimizi güzel bir şekilde öğretmektir. Ayrıca halk eğitim merkezi olarak Çadırkent Geçici Eğitim Merkezinde meslek edinme kursları da açıyoruz. Yarın inşallah Suriye’nin yeni inşasında iş başına gelecek olan bu çocuklarımızın dil bilmelerini, gönül köprüleri kurmalarını bekliyoruz. Çocuklarımızın bu dünya üzerinde dostça, kardeşçe, barış ve huzur içerisinde yaşamalarını diliyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir