Suşehri'nde üniversite öğrencileri fidan dikti

Suşehri'nde üniversite öğrencileri fidan dikti
Sivas'ın Suşehri ilçesinde üniversite öğrencileri tarafından bin 500 adet fidan dikildi.Cumhuriyet Üniversitesi'ne bağlı ilçede bulunan Suşehri Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Öğrenci kulübü (CÜSHEK) tarafından başlatılan 'Seninde...

Sivas’ın Suşehri ilçesinde üniversite öğrencileri tarafından bin 500 adet fidan dikildi.

Cumhuriyet Üniversitesi’ne bağlı ilçede bulunan Suşehri Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Öğrenci kulübü (CÜSHEK) tarafından başlatılan ’Seninde dikili bir fidanın olsun’ kampanyası kapsamında okul kampüs alanına bin 500 adet çam fidanı dikildi.

Ağaç dikimi hakkında bilgi veren CÜSHEK Başkanı Öğretim Görevlisi Murat Arslan, okul çevresinin yeni yerleşim bölgesi olduğu için, çam fidanlarını öncelikli olarak okul kampüs alanına diktiklerini kaydetti.

Okulda öğrenim gören öğrencilerin yurdun değişik bölgelerinden gelerek eğitimlerine devam ettiğini kaydeden Arslan,"Her öğrencimizin de bir dikili ağacı olması amacıyla kampanya başlattık. Bugün eğitimlerini burada sürdüren öğrencilerimizin yıllar sonra buraya atanmayacak diye bir konusu yoktur. Yıllar sonra bu ilçeye görevli dahi gelse, o zaman ’Bu ağaçları da bizler diktik’ demeleri dahi güzel bir duygu. Onunla birlikte, bu ağaçların gölgesinde eğitim görecek öğrencilerin bir duası dahi her şeye değer. Bu vesileyle ağaç dikim kampanyamıza destek veren Orman İşletme yetkililerine ve kampanyaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir