Taşkın: Kapalı Çarşı Gelecek Yıl Bu Zamanlar Tamamlanacak

Taşkın: Kapalı Çarşı Gelecek Yıl Bu Zamanlar Tamamlanacak
Vatandaşların hızla kalıcı konut ve iş yerlerine ulaşmalarını sağlamak istediklerini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Eylül ayında 12 bin konutun teslim edileceğini açıkladı.

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile beraber Çöşnük Mahallesi sakinleriyle buluşarak fikir alışverişinde bulundu.

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorun, istek ve önerilerini yerinde dinleyen Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile beraber Çöşnük Mahallesi sakinleriyle buluşarak istişarelerde bulundu.

Başkan Taşkın, ‘seneye bu zamanlar’ dedi!

Mahalledeki sorunların çözümünde halkın desteği ve katılımının kritik bir rol oynadığını vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, “Çöşnük Mahallemizin sorunlarını muhtarım ve mahalle başkanım bizlere iletiyorlar. Sorunları çözme noktasında elimizden geleni yapacağız. Hizmetlerimize dur durak bilmeden devam edeceğiz. Bunları yaparken belediyemizin ekonomisini belli bir dengede tutacağız ki hizmetlerimizi hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirelim. Rabbim devletimize zeval vermesin. Depremde ağır hasar alan ilimizde büyük bir gayret, büyük bir çalışma var. İnşallah iş yerlerinin belli bir kısmı yılbaşında teslim edilecek. Yine Kapalı Çarşı’nın ön kısmı seneye bu zamanlar bitmiş olacak. Çalışmaların başladığı yerlerde esnaflarımızın zarar görmemesi için konteynerleri ayarlanıyor. Deprem konutlarında 7-8 bin evimiz bitme noktasında. Yine bölgemiz içerisinde Çamurlu’da bitme aşamasında olan konutlarımız var. Kuralar çekilecek. Hummalı bir çalışma var. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bizler de hem Yeşilyurt hem Battalgazi olarak kendi bölgemizle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla sıkı bir diyalog içerisindeyiz. Depremin izlerini silme noktasında büyük bir seferberlik ilan etmiş durumdayız. Mahallelerimizde parklarımızın durumu, temizlik konuları ve diğer ihtiyaçlar noktasında kendi çalışmalarımızı, planlamalarımızı yapıyoruz. Sorunları birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

Er: Eylül'de 12 Bin Konut Hazır!

Vatandaşların bir an önce kalıcı konutlarına ve iş yerlerine kavuşmasını hedeflediklerini vurgulayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, “Bayram Başkanımızın belirttiği gibi bir taraftan konutlarımız yapılıyor, bir taraftan merkezde çarşımız yapılıyor. Çalışmalar devam ediyor. Müsterih olun, herkes elinden geleni yapıyor. Eylül ayında 12 bin konutumuz hazır olacak. Bizlere güvenin, devletimize güvenin. Bayram Başkanımın da ifade ettiği gibi rutin çalışmalarımız devam ediyor. İlçe belediye başkanlarımızla biz uyumlu bir şekilde çalışma içerisindeyiz. Şehrin buna da ihtiyacı var. İnşallah buna hep devam edeceğiz” dedi.

Kahveci: Başkanımızın bir ayağı burada, bir ayağı da Ankara’da

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ise, “Bizler hem il, ilçe teşkilatlarımız hem de belediye başkanlarımızla birlikte yaranın bir an önce iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Hem TOKİ’de hem de şehir içindeki ticari alanların bir an önce ayağa kalkması için Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Battalgazi Belediye Başkanımızın bir ayağı burada, bir ayağı da Ankara’da. Başkanlarımız gerekeni yapıyor; yapmaya da devam edecekler” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir