Telefonda Sonsuzluk İşareti

Sonsuzluk işareti, bilgisayarda Alt + 8734 tuş kombinasyonu kullanılarak yapılan bir işarettir.

Telefonda Sonsuzluk İşareti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sonsuzluk işareti, bilgisayarda Alt + 8734 tuş kombinasyonu kullanılarak yapılan bir işarettir. Ancak, bir çok kullanıcı bu kombinasyonu kullanırken hata ile karşılaşıyor. Bizde, sonsuzluk sembolü yapmak için kolayca nasıl kopyalayıp kullanacağınızı anlattık.

Telefon ve bilgisayarda sonsuzluk işareti yapmak

Sonsuzluk işaretini klavye kullanarak yapamadıysanız veya telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır bilmiyorsanız, sonsuzluk işareti kopyala ve yapıştır seçeneğini kullanabilirsiniz. Aşağıda telefonda veye kişisel bilgisayarınızda sonsuzluk işaretini nasıl kullanacağınızı bulabilirsiniz.

Telefonda sonsuzluk işareti kopyala ve yapıştır

Android telefon kullanıyorsanız sonsuzluk işaretini sadece kopyala-yapıştır yöntemi ile yapabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları sonsuzluk sembolünü metin ayarlarından ekleyebiliyorlar. Ancak, bu ekleme işlemi yapılırken bir çok hata ile karşılaşabileceğiniz için yine en iyi çözüm sonsuzluk sembolünü kopyalamak oluyor.

Android veya iPhone fark etmeksizin sonsuzluk işaretini kopyalamak için altta bulunan büyütülmüş sonsuzluk sembolünün üzerine basılı tutun. Telefonunuzda kopyala seçeneği çıkacaktır.

Sonsuzluk işaretini kopyaladık şimdi, kullanmak istediğiniz alana gidip yapıştırmanız gerekiyor. Sonsuzluk sembolünü kullanmak istediğiniz alana gidip boş bir alanda parmağınızı basılı tutun yapıştır seçeneğini göreceksiniz.

Bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır?

Masaüstü bilgisayarınızda sonsuzluk işaretini Alt + 8734 tuş kombinasyonu ile yapmanız mümkün. Ben tuş kombinasyonu ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız sonsuzluk işareti kopyala - yapıştır şeklinde kullanabilirsiniz.

Altta bulunan sonsuzluk sembolünün üzerine gelin ve mause sağ tuşa basarak kopyalayın. Daha sonra sonsuzluk işaretini nerede kullanmak istiyorsanız o alana gidin, mause sağ tuşa basarak yapıştır seçeneğini kullanın.

Sonsuzluk işareti yapmak için klavye kısa yolları

Üstteki sonsuzluk işaretinin üzerine gelip mause ile seçin. Ardından klavye üzerinde bulunan Ctrl tuşuna parmağınızla basılı tutarken klavyedeki c tuşuna basın.

Şu an sonsuzluk işareti kopyala işlemi tamamlandı şimdi sıra yapıştırmada.

Sonsuzluk işaretini kullanmak istediğiniz alana gidin ve Ctrl tuşuna parmağınızla basılı tutarken klavyedeki v tuşuna basın.

Bakmadan Geçme