Türk Telekom Teknoloji Seferberliği Gezici Eğitim Tırı Adıyaman'a geliyor

Türk Telekom'un Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Teknoloji Seferberliği Gezici Eğitim Tırı 21-22 Nisan tarihlerinde Adıyaman'da kadınlarla buluşacak.Türk Telekom, 24 il'de 34 farklı noktada gerçekleştireceği Teknoloji Seferberliğine...

Türk Telekom Teknoloji Seferberliği Gezici Eğitim Tırı Adıyaman'a geliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Telekom’un Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Teknoloji Seferberliği Gezici Eğitim Tırı 21-22 Nisan tarihlerinde Adıyaman’da kadınlarla buluşacak.

Türk Telekom, 24 il’de 34 farklı noktada gerçekleştireceği Teknoloji Seferberliğine Adıyaman’da devam edecek. Proje kapsamında Kadın ve Gençlik Merkezi önünde konumlanacak olan Gezici Eğitim Tırında kadınlara internet eğitimi verilecek.

Proje ile ilgili bilgi veren Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “İlk etabını geçen sene 5 bin kadına ulaşarak gerçekleştirdiğimiz projenin ikinci döneminde toplam hedef iki yılda 10 bin kişiye ulaşmak olacak. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, internette ben de varım diyen kadınlara sosyal medya, e-Devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz. Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, kadınlara yönelik teknoloji seferberliğinin ikincisini başlattı. Teknoloji Seferberliği kapsamında Türkiye’yi dolaşacak olan Gezici Eğitim Tırında toplam 24 ilde 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek. Eğitimlerde kadınlara internet ve mobil uygulamalar içerisinde başta sosyal medya olmak üzere günlük hayatı kolaylaştıran uygulamalar, E-Devlet platformlarının kullanımı ve internetten alışveriş gibi konular anlatılacak” dedi.Hakan Dursun, başarılı katılımcılara cep telefonu hediye edileceğini kaydederek, “Türk Telekom Akademi tarafından verilecek eğitimler, 40 kişilik sınıflarda günde iki kez ikişer saat olmak üzere düzenlenecek. Her bir eğitimin sonunda katılımcılara sertifika, bakım seti yanı sıra her gün başarılı bir katılımcıya da bir cep telefonu hediye edilecek. Hattını Türk Telekom’a taşımak isteyen kadınlar ise ayrıca ücretsiz internet, haftada bir saat konuşma ve cihaz indirimlerinin sahibi olacak. Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gerektiği bir çağ yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknoloji ile güçlendirmek, onların hayatını her alanda kolaylaştırıp, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla teknoloji seferberliği başlatıyoruz. Misyonumuz doğrultusunda ülkemizdeki dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz. Amacımız, projemizle toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak destek verip, kadınların teknolojinin ve internetin sunduğu fırsatlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak. Bu sayede hem kadınların hem toplumun refahını yükselterek, onların ekonomiye ve iş gücüne daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz. Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar turktelekom.com.tr’den kayıt oluşturabilir veya 0553 925 3939 ve 0553 926 3939 numaralı rezervasyon hatlarını arayabilirler” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme