Vali Baruş Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresine Katıldı

Vali Aydın Baruş, Kızılay Malatya Şube Başkanlığı seçimi için düzenlenen kongreye katıldı.

Vali Baruş Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresine Katıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurul Kongresine Vali Aydın Baruş, Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğg. Hançeri Sayat, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Enver Han, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kızılay Şube Başkanı Av M. Umut Yalçın, delegeler ve gönüllüler katıldı.

TÜRK KIZILAY’I MİLLETİMİZİN ŞEFKAT, MERHAMET, YARDIMSEVERLİK DUYGULARININ YANSIMASI OLAN ÇOK KÖKLÜ BİR TEŞKİLAT

Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada; “Türk Kızılay’ı gerçekten milletimizin şefkat, merhamet, yardımseverlik duygularının yansıması olan çok köklü bir teşkilat. 1868’den beri yaklaşık 150 yıllık bir mazi de hem Türk milletine hem muhtaç insanlara hem de tüm dünyadaki yoksullara ve merhamet bekleyen insanlara aziz milletimizin bu yardımlarını ulaştırmış ve bugünde artık çok sayılı ülkede yoksul, muhtaç durumda olan insanlara bizim medeniyetimizin simgesi olan hilal simgesinin bayrağı altında bu yardımları ulaştırıyor. Bizde millet olarak bundan büyük bir gurur duyuyoruz. 

KIZILAY YENİ NESİLLERİN VİCDANINDA DA BU YARDIMSEVERLİK DUYGUSUNU DAİMA DİRİ TUTUYOR

Türk Kızılay’ı sadece yardımlaşma sağlamıyor. İnsanlar arasında aynı zamanda yeni nesillerin vicdanında da bu yardımseverlik duygusunu da daima diri tutuyor. Bu anlamda ben Kızılay’ımızı çok önemsiyorum. Özellikle üniversitelerimizde, liselerimizde gençlerimizin aktif olarak Kızılay faaliyetlerinin içerisinde yer almasının son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü geleceğimiz olarak onlar milletimizin dünyaya ilişkin vizyonunu çok daha güzel yerlere taşıyacaklar. 

TÜRK MİLLETİ BÜTÜN DÜNYADA GAYRİSAFİ MİLLİ HASILASINA GÖRE EN FAZLA YARDIM EDEN ÜLKE

Bugün artık Türk milletinin bütün dünyada gayrisafi milli hasılasına göre en fazla yardım eden ülke haline gelmesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği altında devletimizin büyük payı var. Bu sivil toplum kuruluşlarımızın başında Kızılay geliyor. Dolayısıyla Kızılay çalışanlarımızın, emek veren kardeşlerimizin, milletimizin bu merhamet elinin tüm dünyaya uzatılmasında çok büyük fedakârlıkları var. Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm çalışanları tebrik ediyorum. Gerçekten gecelerini gündüzüne katarak bu faaliyetleri yürütüyorlar. Bundan sonra bu faaliyetlerin çok daha genişleyerek başarılı bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum. 

MALATYA İLİMİZ YARDIMSEVERLİK AÇISINDAN ÖRNEK GÖSTERİLEN İLLERDEN BİRİSİ

Hem yardımlar anlamında hem de kan bağışı anlamında çünkü Kızılay’ın bir ayağı da insanların hayatına can katmak olan kan toplama faaliyetlerini yürütmek. Bu anlamda Türkiye’nin en ileri illerinden biriyiz diye gururla söylüyorum. İnşallah bundan sonra Malatya’daki Kızılay faaliyetleri de daha organize daha güzel bir şekilde devam eder. Umut Başkanımızın ’da geçmişteki çalışmalarını biliyoruz. Bundan sonrada daha başarılı çalışmalar yürüteceğine inanıyoruz. Ben Kızılay Malatya Şubemizin Olağan Genel Kurulunun Malatya’mıza, milletimize, ülkemize tekrar hayırlı olmasını diliyor sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.  

Bakmadan Geçme