Yarışmada birinci olan öğrenciler ödüllendirildi

Yarışmada birinci olan öğrenciler ödüllendirildi
Yeşilay Adıyaman Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği ve bu yıl 8.'si düzenlenen 'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' yarışmasında birinci olan yarışmacılara ödülleri takdim edildi.Adıyaman Belediyesi...

Yeşilay Adıyaman Şubesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği ve bu yıl 8.’si düzenlenen ’Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ yarışmasında birinci olan yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Adıyaman Belediyesi toplantı salonunda yapılan törene Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Gümüş ve Cevdet Ataoğlu, Yeşilay Adıyaman Şubesi Başkanı Hakan Özöncel, okul müdürleri, idareciler, öğretmen, öğrenci velileri katıldı. Yarışma, edebi ve görsel olmak üzere iki kategoride birinci olan öğrencilere plaket ve 500 TL ödül takdim edildi.

İlkokul Görsel Kategorisinde Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi ilkokulundan Elif Karabiber, İlkokul Edebi Kategorisinde, Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Sepia Beril Bulut, Ortaokul Görsel Kategorisinde Gölbaşı ilçemizdeki Şehit Ahmet Demir Ortaokulundan Cihan Koç, Ortaokul Edebi Kategorisinde Mevlana Ortaokulu Esin Ayaz, Lise Görsel Kategorisinde Adıyaman Fen Lisesinden Helin Gül Bağcı, Lise Edebi Kategorisinde Adıyaman Anadolu Lisesinden Ayşe Kaya il genelinde birinci oldu. Ayrıca yarışmada birinci olan öğrenciler, İstanbul’da yapılacak olan ve birinci olanının 5 bin TL kazanacağı seçmelere de katılma hakkı kazandı. Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel yaptığı açıklamada, teknolojinin gelişmesiyle sosyal medya ve alışveriş bağımlılığı gibi bazı sorunlar ortaya çıktığını, gençleri bunlardan uzak tutmak ve bağımlılıkların pençesine düşürmemek için faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Özöncel, "Bağımlılıkların önlenmesi, doğru bilgilerin, doğru yöntemlerle uygulanması ve aktarılmasıyla mümkündür. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, düzenlenen yarışmayla hem bağımlılıkların insan hayatına etkisini öğreniyor hem de yeteneklerini kullanarak harika eserler ortaya çıkarıyor. 81 ilde uygulanan yarışmada, il genelinde birinci olan eserler Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezine gönderilip, ülke genelinde değerlendirmeye alınıp tekrar komisyon seçimine sunulacaktır. Ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci gelen katılımcılara verilecek” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir