Yeşilay Cemiyetinden Vali Baruş'a Ziyaret

Malatya Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İbrahim Keleş ve Yönetim Kurulu üyeleri 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan 'Yeşilay Haftası' münasebetiyle, Malatya Valisi Aydın Baruş'a ziyarette bulundular.

Yeşilay Cemiyetinden Vali Baruş'a Ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ziyarette Yeşilay Cemiyeti Başkanı Dr. İbrahim Keleş," Kendilerini kabullerinden dolayı Vali Aydın Baruş’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Sayın Valim Yeşilay haftamız münasebetiyle haftamızı başlatmak adına ilk ziyaretimizi sizinle başlatıyoruz. Bu hafta içerisinde farkındalık, bilinçlendirme faaliyetleri yapacağız. Hafta içerisinde farkındalık oluşturmak ve gündeme getirmek anlamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza makam ziyaretlerimiz olacak. Cuma, pazartesi ve salı günleri üniversitemizde, Pazar günü alışveriş merkezinde stant faaliyetlerimiz ile birlikte karikatür sergimiz olacak. Cumartesi günü farkındalık oluşturma adına İnönü Üniversitesi Genç Yeşilaylılar Topluluğumuz ile birlikte üniversitemizden şubemize gelinecek, şubemizden tekrar üniversiteye dönülecek şekilde bisiklet turumuz olacak. Salı günü İnönü Üniversitesinde alkol bağımlılığı üzerine Prof. Dr. Birgül Cumurcu ve Doç. Dr. Furkan Çağın tarafından eğitim sunumu yapılacak. Hafta içerisinde Cumhuriyet Ana Okulu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Hüseyin Kölük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bağımlılıkla mücadele eğitimleri yapılacak. Hafta içerisinde Valilik çevresinde bulunan 20 kavşakta Yeşil Hilal Trafik Işıkları uygulaması yapılacak. Bu hafta oynanacak olan Yeni Malatya-Başakşehir futbol müsabakası öncesi Yeşilay Haftası ile ilgili pankart açılacak. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle Malatya’daki tüm otobüs ve trambüslerde Yeşilay kamu spotlarımız yayınlanacak. Farkındalık oluşturma adına yine yerel basında kamu spotlarımız yayınlanacak. Bunun yanında Aile Sağlığı Merkezlerinde, Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda, yurtlarımızda ve uygun olan diğer kurumlarımızda sizlerin de destekleriyle kamu spotlarımız yayınlanacak. Bu haftayı görsellik anlamında, farkından oluşturma anlamında dolu dolu geçirmek istiyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aydın Baruş ise “Yeşilay haftasının öncelikle Yeşilay Derneği mensuplarına, vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeşilay Derneği gerçekten ülkemiz için, ülkemiz insanı için çok önemli işlevleri yerine getirmiş, insanımızın sağlığı ve sağlıklı bir geleceği için çok önemli adımlar atmış bir teşkilat. Özellikle son yıllarda Yeşilay Derneğimizin bu anlamda aktif bir çalışma içerisine girmesi bizleri de çok memnun ediyor. Özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda gençlerimizde farkındalık oluşturma, toplumda genel bir farkındalık oluşturma noktasında çok yararlı çalışmalar yürütüyor. İlimizde de bu çalışmaların güzel örneklerini görüyoruz. Bu anlamda kamuoyunun dikkatini bu meselelere çekmek ve özellikle çocuklarımızı, gençlerimizi zararlı maddelerden uzak tutmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda sizlerin de desteğini alıyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalarımız birlikte güzel bir şekilde devam edecek. Bu çerçevede ilimizde hem Danışma Merkezi hem de Rehabilitasyon Merkezi kurulması noktasında yoğun çabalarımız var. Bunu da gerçekleştirdikten sonra bölge anlamında da Malatya'nın bağımlılıkla mücadele noktasında bir merkez olmasını amaçlıyoruz. Tüm çabamız zaten toplumumuzun sağlıklı bir geleceğe kavuşması. Bunun için vermiş olduğunuz katkılar destekler nedeniyle teşekkür ediyorum. Tekrar haftanızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bakmadan Geçme