Yeşilyurt Belediyesi 6 Yılda 253 Adet Metruk Evin Yıkımını Gerçekleştirdi

Yeşilyurt'un genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, yangın ve göçme tehlikesi bulunan ve çevre kirliliğine yol açan metruk binaların yıkımına devam eden Yeşilyurt Belediyesi, 6 yıl içerisinde toplam 253 adet metruk evin yıkımını gerçekleştirdi.

Yeşilyurt Belediyesi 6 Yılda 253 Adet Metruk Evin Yıkımını Gerçekleştirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

YEŞİLYURT, METRUK EVLERDEN TEK TEK ARINDIRILIYOR

Son yıllarda hayata geçen sosyal yaşam alanlarından konforlu ulaşım ağına, kültür ve sanat merkezlerinden sportif alanlara kadar her alanda modern kent kimliğine uygun bir estetik görüntüye ulaşan Yeşilyurt’ta tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk evlere geçit verilmiyor.

6 YILDA 253 METRUK EV YIKILDI

Bugüne kadar vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, kullanılamaz durumdaki terk edilmiş 253 adet metruk evin yıkımını yapan Yeşilyurt Belediyesi, Tecde mahallesinde bulunan ve tehlike arz eden üç binayı çevre güvenliğinin alınmasından sonra yıkımını gerçekleştirdi.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI, GÜVENİ VE HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yeşilyurt’un mimari yapısına zarar verecek, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit edecek yapılara izin vermediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Özer, “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’ın talimatıyla ilçemizi metruk evlerden tek tek arındırıyoruz. 2014 yılından bugüne kadar gerek yol ve park çalışmalarına engel teşkil eden gerekse de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, yangın ve göçme tehlikesi bulunan ve çevre kirliliğine yol açan toplam 253 adet metruk evin yıkımını başarıyla gerçekleştirdik. Tecde Mahalle Muhtarımızın talebi neticesinde burada bulunan üç adet metruk evin yıkımını gerçekleştirdik. İlçemizin farklı mahallelerindeki metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale ediyoruz. Bir yandan ilçemizin imarı ve inşası üzerine emek sarf ederken diğer yandan mahallelerimizde kötü görüntü oluşturan bu tür engelleri de kaldırmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları ilgili kurumlarımızla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz.” diye konuştu.

“BELEDİYEMİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR”

Metruk binanın yıkılmasından dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkürlerini sunan Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ise, “ Buralar özelikle kimliği belirsiz kişi veya kişilerin uğrak yeri olmuştu. Buraya gelip ateş yakıyorlar, uygunsuz davranışlarda bulunuyorlar ve mahalle halkını rahatsız ediyorlardı. Madde bağımlılarında burayı mesken etmelerinden dolayı mahalle halkının şikayeti vardı. Bizlerde bu talepleri Yeşilyurt Belediyesine ilettik. Bu tür yapılara asla geçit vermeyen, talebimize de olumlu yanıt vererek buradaki binanın yıkımını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediyesine mahalle sakinleri adına teşekkürlerimi sunuyorum. Belediyemizin bu konudaki hassasiyetini ve duyarlılığını takdirle karşılıyoruz. Geçen hafta birkaç metruk evin yıkımı yapılmıştı, bugünde üç metruk evin yıkımı yapıldı.” diye konuştu.

Bakmadan Geçme