Yeşilyurt'ta Konak Mahallesi Deprem Konutları İnşaatı Başlıyor

Yeşilyurt'ta Konak Mahallesi Deprem Konutları İnşaatı Başlıyor
Başkan Geçit, Konak mahallesindeki deprem konutları için çalışmaları titizlikle izliyor, teknik ekiplerle birlikte proje sürecini yönetiyor ve vatandaşların sağlıklı ve güvenli konutlara geçişini sağlamak için kararlılıkla ilerliyoruz.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Konak mahallesi Duzdaşı bölgesindeki koruma alanına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacak deprem konutlarının tasarımının tamamlandığını, ihale sürecinin ise devam ettiğini açıkladı.

Yeşilyurt İlçesinin çeşitli bölgelerine yapılacak deprem konutlarının her aşamasını yakından izleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, Konak mahallesindeki Geçici Konut Alanı'nı ziyaret ederek, Duzdaşı bölgesinde yapılacak deprem konutları hakkında mahalle muhtarları ve sakinlerine ayrıntılı bilgiler verdi.

Mahallelerine yapılacak deprem konutları için çalışmaların sürdüğünü belirten Konak Mahalle Muhtarı Cahit Işıldak, “Belediye Başkanımıza mahallemizin sıkıntılarını ilettik, kendisi de ekibiyle birlikte buraya gelerek ortada dolaşan bilgi kirliliğine son vermek için mahalle sakinlerimizle yüz yüze görüştü, tüm sorulara detaylı cevaplar verdi. Başkanımızdan Allah razı olsun, bizimle yakından ilgileniyor. İnşallah güzel gelişmeler olacak, biraz sabır göstermemiz gerekiyor. Devletimize ve Bakanlığımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan İlhan Geçit Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit ise, Konak Duzdaşı bölgesine yapılacak deprem konutlarıyla birlikte ev sahiplerini sağlam ve güvenilir konutlara yerleştireceklerini ifade etti.

Bölgede devam eden çalışmaları teknik ekipleriyle birlikte titizlikle izlediklerini belirten Başkan Geçit,'' Mahallemizdeki konteyner kentimizi ziyaret ederek hemşehrilerimize rezerv alan içerisinde yapılacak konutlara ilişkin bilgiler aktardık, devam eden süreç hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Seçim zamanında Duzdaşı bölgesindeki hak sahipleri için konutlar yapılacağını söylemiştik. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın uhdesinde hayata geçecek olan konutların süreci olgunlaştı, Duzdaşı bölgesinde rezerv alan ilan edilen alana hak sahiplerine teslim edilmek üzere zemin+3 şeklinde yeni konutlar yapılacak. Proje tamamlandı, ihale süreci devam ediyor. 1 veya 1,5 ay içerisinde belirlenen alanda inşaatlar başlayacak ve konutlar ihale süreci olan 400 gün içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. Duzdaşı’ya sağlam ve güvenilir konutlardan oluşacak güzel bir yaşam alanı kurulacak. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlığımıza ve katkı sunan herkese şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir