ZONGULDAK:
Zonguldak Belediye Meclisi'nin Eylül Ayı İlk Toplantısı Yapıldı
banner693
Zonguldak Belediye Meclisi’nin Eylül ayı ilk meclis toplantısı yapıldı. Belediye Nikah Salonu’nda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlık etti.
Yoklama ve açılışın ardından 27 adet gündem görüşüldü. İlk gündem maddesi olan, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 13 Haziran 2014 tarih ve 465 sayılı, Ontemmuz dolmuş durağı tarafından Acılık mevkiinde 1 araçlık bekleme yeri talebi hakkındaki Trafik Komisyonu raporu komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 16.06.2014 tarih ve 467 sayılı, Türk Telekom Müdürlüğü tarafından Altay Sokakta bulunan hizmet binalarının yanında kendileri için tahsis edilen 2 araçlık otopark yerinin 4 araç olarak belirlenmesi talebi hakkındaki Trafik Komisyonu Raporu komisyondan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 20.06.2014 tarih ve 471 sayılı, İstanbul istikametinde, Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait öğrenci yurtlarının önünde şehirlerarası otobüslerin indirme-bindirme yapabilmeleri ile ilgili yazısı hakkındaki Trafik Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin beşinci maddesi olan, meclis üyelerinden Lale Karakulak, Eyüp Altan Sezgin, Şenol Şanal, Mevlüde Yalçıner ve Saadettin Birinci tarafından verilen; Zonguldak’ta halen tescil edilerek koruma altına alınan binalar haricinde birçok yapının bulunduğu ve bunlarla ilgili olarak koruma altına alınabilmesi için Koruma Uygulama Denetleme Bürosu ve Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğüne başvuru yapılması hakkındaki önerge ile ilgili Kültür Turizm ve Çevre Komisyonu Raporu okundu ve konunun genel kapsamda değerlendirilmesi açısından tekrar komisyona iade edildi.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Zonguldak Merkez Terakki Mahallesi Karadeniz Caddesi Tatlısu Sokak ile Gültekin Kızılışık Sokağın arasında kalan Dağyolu Mezarlık Alanının bağlantı yollarının yapılması konulu imar planı tadilatı talebi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, komisyondan geldiği şekli ile kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Zonguldak Merkez İnağzı Mahallesi, Burç Sokak mevkiinde yer alan, 18 pafta, 829 ve 837 parseller ve çevresinde yeni düzenlemeleri kapsayan imar planı tadilatı talebi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu okunarak, komisyondan geldiği şekli ile kabul edildi.
Gündemin sekiz ve dokuzuncu maddeleri olan; 08-Fen İşleri Müdürlüğünün 13.08.2014 tarih ve 251 sayılı, Belediyemize ait 67 ET 001 plakalı aracın ekonomik ömrünü doldurmuş olması sebebiyle bedeli tespit edilerek Karapınar Belediye Başkanlığına devir edilebilme talebi hakkındaki yazısı ve 09-Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün 08.08.2014 tarih ve 922 sayılı, Belediyemize ait tüm birimlerde daha ucuza elektrik kullanımı konusu ile ilgili olarak Enerji-SA ile protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi hakkındaki yazısı Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemin onuncu maddesi olan, Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.08.2014 tarih ve 236 sayılı, Belediyemizce işletilmekte olan bazı açık otoparklarla ilgili tarife ve kullanım durumunda değişiklik talebi hakkındaki yazısı Trafik ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemin, 11-Zabıta Müdürlüğünün 25.08.2014 tarih ve 224 sayılı, 67 M 0187 plakaya bağlı hattın Erdi Kara adına tescili ve hat ruhsatı verilmesi talebi hakkındaki yazısı, 12-Zabıta Müdürlüğünün 25.08.2014 tarih ve 225 sayılı, 67 M 0374 plakaya bağlı hattın Fehmi Bahar adına tescilinin yapılması talebi hakkındaki yazısı, 13-Zabıta Müdürlüğünün 25.08.2014 tarih ve 226 sayılı, 67 M 0457 plakaya bağlı hattın Hüseyin Yardım adına tescilinin yapılması talebi hakkındaki yazısı, 14-Zabıta Müdürlüğünün 25.08.2014 tarih ve 227 sayılı, 67 M 0643 plakaya bağlı hattın Ramazan Kaya adına tescilinin yapılması talebi hakkındaki yazıları Trafik Komisyonuna havale edildi. Gündemin 15,16,17,18,19 ve 20’inci maddeleri olan;
15-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.06.2014 tarih ve 107 sayılı Belediye Meclis Kararıyla onaylanan Devrek - Zonguldak yolu Üzülmez Tüneli güzergahı üzerinde bulunan Zonguldak Merkez İlçede yer alan muhtelif mahalleleri etkileyen onaylı proje ve öneri kamulaştırma koridoru güzergahının imar planlarına işlenmesi konulu Revizyon İmar Planı değişikliğine askı süresi içerisinde yapılan itiraz hakkındaki yazısı,
16-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.07.2014 tarih ve 165 sayılı Belediye Meclis kararıyla onaylanan Zonguldak Şehir Geçişi Mithatpaşa Tüneli güzergahına ait kamulaştırma koridorunun içerisinde kalan farklı alan kullanım kararlarının (park alanı, ağaçlandırılacak alan, konut alanı vb.) “Karayolu Koruma Kuşağı” olarak imar planına işlenmesi konulu imar planı tadilatına yapılan itiraz hakkındaki yazısı,
17-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 07.07.2014 tarih ve 170 sayılı Belediye Meclis kararıyla onaylanan, Zonguldak Merkez Terakki Mahallesi, Cumhuriyet Caddesinde kain, üzerinde tescilli taşınmaz bulunan 267 ada, 142-143 nolu parsellerde kayıtlı taşınmaz üzerindeki park alanının aynı parseller içinde yer değişikliği konulu imar planı tadilatının Safranbolu Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından olumsuz görüş verilmesi üzerine geçerli olmayan plan tadilatının eski imar durumuna geri dönüştürülmesi konulu İmar Plan değişikliği hakkındaki yazısı,
18-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Zonguldak Merkez Yeni Mah. 640 ada, 24 parselde kayıtlı taşınmazın mevcut TAKS= 0.40, Blok Nizam 4 kat konut alanı olan imar düzeninin, TAKS= 0.25, Blok Nizam 5 kat konut alanı olarak değiştirilmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki yazısı.
19-İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Zonguldak Merkez Terakki Mah. Milli Egemenlik Caddesine cepheli, 371 ada, 405 parselde kayıtlı Belediyemiz adına tapuya tescil edilen taşınmazda yer alan gayrimenkullerin bulunduğu alanda ruhsata esas imar planı tadilatı talebi hakkındaki yazısı, İmar Komisyonuna havale edildi. Gündemin 26’inci maddesi olan Kadın dayanışması komisyonu üye seçimi yapılan komisyona Emine Uzun, Mevlüde Yalçıner, Lale Karakulak, Havva Yılmaz ve Gökhan Emrah Karaslan seçildi. Bir sonraki meclis toplantısı 5 Eylül 2014 Cuma Günü saat 14:00’de yapılması üzerine kararlaştırıldı.
NOT: Haber sitemizde Haber Kaynağı belirtilmeyen haberler İhls Haber Ajansı (İHA)'ya aittir. Haber sitemiz daha Önce İHA Abonesiydi. Kaynağı belirtilmeyen bu tür Haberleri alıp kullananlar bunun yasal sorumluluklarını kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, Yorum kısmına kredi reklamı, organ kaçaklığını teşvik edici yorum yapanların IP'leri savcılığa verilecektir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner687
banner691

Demirtaş “Gülüç’te daha güzel hizmetler...
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, partisinin Gülüç Belde ve bizim başkanları ile Gülüç...

Haberi Oku