Bingöl Yenisu Çığ Faciası: Cansız Beden Bulundu

Bingöl Yenisu Çığ Faciası: Cansız Beden Bulundu
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü mevkisinde çığ felaketi sonucunda hayatını kaybeden vatandaşın cansız bedeni bulundu.

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yenisu köyü bölgesinde meydana gelen çığ felaketi sonucunda hayatını kaybeden bir vatandaşın cansız bedeni bulundu. Edinilen bilgilere göre, dün gece saatlerinde Yenisu köyü bölgesinde çığ düştü. Evine gitmeyen 64 yaşındaki Ekrem Canlı'nın ailesi durumu fark ederek jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, çığın düştüğü bölgede ayak izlerini tespit etti. Olayın hemen ardından bölgeye jandarma, AFAD, SAR (Arama Kurtarma), güvenlik korucuları sevk edildi. Akşam saatlerinde başlayan arama kurtarma çalışmaları, sabahın erken saatlerinde de devam etti. Yapılan çalışmaların sonucunda ekipler, çığ altında kalan Ekrem Canlı'nın cansız bedenine ulaştı.

"Keşke yaşasaydı diyoruz" ifadesine dair görüş bildiren Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta,

''Bildiğiniz gibi Ekrem Canlı isimli 64 yaşındaki bir vatandaşımızın kaybolduğu ihbarıyla 20.07'de 112'ye bir çağrı düştü. Bunun üzerine Genç Yenisu köyüne geldik. Köye geldiğimiz zaman olayın kayıptan ziyade bir çığ olduğu anlaşıldı. Dün gece itibariyle ekiplerimiz buraya intikal ettiler. Gece saat 02.00-.02.30'a kadar çalışmalar devam etti. Ama soğuk hava, donma ve kötü hava şartları nedeni ile ara verdik. Sabah saat 06.00 gibi tekrar başladık faaliyetimize. Şu anda ben de olay yerindeyim. Sabahtan beri yaklaşık 150 kişilik bir ekip burada çalışmalarda bulundu. AFAD, jandarma, korucularımız, JAK timlerimiz, JÖH timlerimiz, SAR timlerimizle beraber yaklaşık 150 kişilik bir ekip arama kurtarma çalışmalarında bulundular. Kendisine canlı ulaşamadık ama Ekrem kardeşimizin bedenine ulaştığımızla ilgili bir haber geldi. Şu anda arkadaşlar onun tespitini yaptılar. Zarar vermeden ona ulaşmaya çalışıyor. An itibariyle Ekrem Canlı kardeşimize ulaştık. Şu anda çığın altında onu çıkarma çalışmaları devam ediyor. Ben sabahtan beri çalışan ekiplerimize çok çok teşekkür ediyorum. Keşke yaşasaydı diyoruz, sağ olun. Geçmiş olsun'' dedi.

Maalesef, talihsiz bireyin hayatını kaybettiği olay yerinde, kar birikintilerinin altından cesedi çıkarma çabaları devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir