BtcTurk Siber Saldırı Sonrası Kripto Para İşlemlerini Durdurdu

BtcTurk Siber Saldırı Sonrası Kripto Para İşlemlerini Durdurdu
BtcTurk, siber saldırıya uğradı; 10 kripto paranın bazıları etkilendi. Şimdilik para yatırma/çekme işlemleri durduruldu, güvenlik önlemleri alınıyor.

Kripto para borsası BtcTurk, dijital saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Bu siber saldırı sonucunda 10 farklı kripto paranın online cüzdanlarındaki miktarların bir kısmının etkilendiği ifade edildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, güvenlik önlemleri kapsamında kripto para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde platformumuzdan kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir. Söz konusu siber saldırıdan sadece 10 adet kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmı etkilenmiş olup, varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir. BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir. Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir