Emekliye Ek Zam Ödemesi İçin Tarih Verildi

Emekliye Ek Zam Ödemesi İçin Tarih Verildi
Emekli Sandığı'ndan aylık alanlar için emekli maaşı zam farkı tarihi açıklandı. Emekli maaş zam farkının ödeme tarihi belli oldu!

Emekli Sandığı'ndan aylık alanlar için ocak ayı zam farkı ile harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri 26 Ocak'ta ödenmeye başlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ek zam ödemelerinin tarihlerini açıkladı. Aylıklarını üçer aylık periyotlarla alanlara, kasım-aralık-ocak döneminde 1 aylık, aralık-ocak-şubat döneminde 2 aylık, ocak-şubat-mart döneminde ise 3 aylık tutarda aylık farkı ödenecek.

SGK açıklaması şu şekilde:

"5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununun ek 79’uncu maddesi gereğince, yılın en geç ilk üç ayı içinde harp veya vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile bu kapsamda olup aylık bağlanan hak sahiplerine, maluliyet derece ve göstergelerine göre ek ödeme ödenmektedir. 5510 sayılı Kanunun 4/1-(a) (SSK), 4/1-(b) (BAĞ-KUR) ve 4/1-(c) (Emekli Sandığı) kapsamında aylık almakta olan 59 bin 33 kişiye ödeme yapılacak olup toplam ödeme tutarı 992,9 milyon TL’dir. 30.434,84 TL ile 16.739,16 TL arasında değişen 2023 yılı ek ödeme tutarları hak sahiplerinin banka hesaplarına veya PTT merkezlerine gönderilerek 26 Ocak 2024 Cuma günü ödenmeye başlanacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir