Malatya Tarihinde Büyük Hedeflere Odaklandı

Malatya Tarihinde Büyük Hedeflere Odaklandı
Başkan Gürkan, toplantıda Malatya'nın tarihine vurgu yaparak, "Her zaman büyük hedeflere odaklandık, küçük hedeflere yönelmedik" ifadesini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Nikâh Sarayı'nda düzenlenen Şehir Gönüllüleri Meclisi toplantısına katıldı. Toplantıda Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdulkadir Artan, açılış konuşmasını yaparak, Şehir Gönüllüleri Meclisi'nde görev alan katılımcılara teşekkür etti. Başkan Gürkan, kentteki gönüllülük faaliyetlerinin önemine vurgu yaparak, toplumun daha güçlü bir şekilde bir araya gelmesinin şehir için olumlu etkileri olacağını belirtti. Meclis, şehrin gelişimi ve halkın katılımını artırmak amacıyla çeşitli projeler üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 20 yıllık belediye başkanlığı döneminden bahsederek, “Önemli olan çalıştığınız yerde yormadan, bunalmadan, leke almadan, alnınızın açıklığı ve yüzünüzün akıyla o görevi ifa ettiğinizi, vicdanen müsterih olunmasının iç dünyanızda yaşamanızdır. 20 yıl belediye başkanlığı ve 20 yıl da Malatya’da kamu görevi alarak görev yaptım. Öğretmenlik, ilçe milli eğitim müdürlüğü, müfettişlik, bölge müdürlüğü, il müdürlüğü gibi görevleri yerine getirdim. Bu çalıştığımız süre içerisinde bilerek kimseye bir yanlışlık, adaletsizlik, haksızlık yapmadık. Elimizde her zaman vicdanımızın sesi ve Cenab-ı Allah korkusunun inancıyla görevlerimizi yapmaya gayret ettik’ dedi

'HEP BÜYÜK HEDEFLER KOYDUK’

Başkan Gürkan konuşmasının devamında, ''Malatya Hakikaten farklı bir şehirdir. Biz görev yaparken hiçbir zaman küçük hedefler koymadık. Hep büyük hedefler koyduk. Belki bizimle çalışanlar veya bizi karşıdan dinleyenler bizim sözlerimizi çok iddialı bulmuş olabilirler. Tarihe karşı sorumluluğumuzun idrakinde olduğumuz zaman sonuç müyesser olur. İnsanlık medeniyetinin başladığı yerin Şehrül eminisiniz, bu nedenle hedefiniz küçük olamaz. İkinci bir cümlemiz de Anadolu’yu Ana Yurt Yapan Destan Şehri. Anadolu’nun fetih süreci Malatya sancağından başlamıştır. Biz de dikkat ederseniz her zaman Türkiye’ye örnek bir belediyecilik anlayışının hizmet anlayışı olduğunu ifade ettik.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir