Malatya'da Kamu İş Birliği

Malatya'da Kamu İş Birliği
Malatya Büyükşehir Belediyesi, genel hizmetlere devam ederken kamu kurumlarıyla iş birliği yaparak ihtiyaçları tamamlıyor ve kullanıma sunuyor.

Beş yıl içinde Altay Kışlası'na ek hizmet binaları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Sümer Polis Karakolu, Polis Kantini, Polis Evi gibi yapıların yanı sıra 2. Ordu Komutanlığı İnönü Kışlası’na Selçuklu mimarisiyle inşa edilen Mehmetçik Camii'ni de hizmete sundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Ordu Komutanlığı İnönü Kışlası’ndaki Mehmetçik Camii'nde incelemelerde bulundu. Gürkan,

“2. Ordu Mehmetçik Cami’mize geldik. Bilindiği gibi 2. Ordu Komutanlığı’nın içerisinde küçük bir mescit vardı ama cami vasfında bir yer yoktu ve yetersizdi. Burada bir cami ihtiyacının acil ve önemli olduğunu düşünerek, 2. Ordu Komutanımız, şimdiki Genel Kurmay Başkanımız olan Metin Gürak Paşa ve daha sonra gelen 2. Ordu Komutanı Metin Tokel Paşa ile yapmış olduğumuz istişarelerde burada bir caminin olması noktasında mutabakat sağladık. Buraya Mehmetçik Cami’sinin yapılmasına karar verildi. Kısa bir zaman içerisinde 2. Ordu Komutanlığı içinde Selçuklu mimarisini içeren şirin güzel bir cami kazandırıldı. Bugün de Mehmetçik Cami’mizde Cuma Namazımızı kılacağız. Milletimize, ordumuza, Mehmetçiğimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir