Özköse: Güveni Sağlamak İçin Adım Atılmalı, Adalet Ahmet Eyüp Türkaslan İçin de Gereklidir!

Özköse: Güveni Sağlamak İçin Adım Atılmalı, Adalet Ahmet Eyüp Türkaslan İçin de Gereklidir!
Özköse, kulübün yönetimine karşı sert eleştirilerde bulunarak, transfer tahtasının açılmasını istedi ve şehit kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan'ın ödenmemiş parasının adaletli bir şekilde ödenmesini talep etti.

Özköse, Kulp Başkanı Adil Gevrek'in son aylarda kulüple ilgili her şeyin 'olumlu' olduğunu ifade ettiğini belirterek, “7-8 aydır bütün cümleleri olumlu. “Transferin önünü ne zaman açacağız?” diye soruyoruz, “Önümüzdeki ay” diyor. “Siyaset götürecek” diyor. 2-3 vekili bekliyoruz ki bizi Gençlik ve Spor Bakanlığına götürsün ki destek alalım. Bu süreçlerin hepsini yaşadık. 8-9 ay geçti kimse bizi götürmedi. En son AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci bir hamle yaptı. O da “Artık mecbur kaldım, götürmek durumundayım” dedi. Ankara’ya gitti, bir fotoğraf verdiler. Şu anda Yeni Malatyaspor fotoğraflarla yönetiliyor” şeklinde konuştu.

"Benim disiplinlik suçum olmadı,"

Gevrek'in herhangi bir proje veya kaynağı olmadığını belirten Özköse, şunları dile getirdi: “Siyasetin bir desteği yok. Belediyeden verilen destek bulunmuyor. Desteğin neden olmadığını sorduğunuzda ‘Güven’ yok dediler. Güvenin olmadığı bir yerde herhangi bir çalışma yapamazsınız. Yönetimde kısa süre içerisinde gördüklerimi söyledim, beni disipline gönderdiler. Ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Benim disiplinlik bir suçum olmadı, bir algı operasyonu yaptılar” dedi.

"Herkes istifasını istiyor,"

Yönetimin bilgisi dahilinde görüşmeler yaptığını ifade eden Özköse, “Adil Gevrek Başkan validen randevu alamadı. 3 ay valiyi, 3 ay diğerini bekle. Yönetim olarak toplantı yaptık, “Adil Başkan kimse randevu vermiyor, nedir durum?” diye sorduk. Sonra başkan ve başkan yardımcıları hepimiz bir koldan saldırıp, Yeni Malatyaspor için çıkar yol bulmak için çalışmalara başladık. Bende siyasiler ve iş insanlarıyla Yeni Malatyaspor’u kurtarmak için çalışmalara başladım. Yardım talep ettik ama herkes “Adil Gevrek varsa biz yokuz” dediler. Görüştüğüm herkes istifa etmesini istedi. Bunu kendisine de söylüyorlar ama bir kulağından girip diğerinden çıkıyor. Yeni Malatyaspor’un elçisi olarak yönetimin bilgisi dahilinde yapılan görüşmeleri paylaştım. Yönetim toplantısında kendisine bir güvenin olmadığı izlenimini aldığımı söyledim. “Adil Başkan siz görevi bırakın, ikinci başkan ya da başka biri başkan olsun” dedim. O da “Ben bu takımı bırakmam” dedi. Benden teminat istedi. “Bana teminat ver” dedi. “Sana nasıl bir teminat vereyim” dedim. Takımı bırakmayacağını, çözüm önerilerini söylememi söyledi. Benim konuştuğum insanlar, “Bizi Adil Gevrek ile buluşturmayın” dediler. Kendisiyle görüşmek istemediklerini, görevi bırakması halinde takıma el atacaklarını söylediklerini ilettim. Sonrasında toplantıdan çıktım, beni disipline gönderdiler, süreç devam ediyor" diyerek konuştu.

"Para varsa getir, herkes yardım eder,"

Transfer tahtasının açılmasını isteyen ve yine Adil Gevrek'in yanında olduğunu belirten Özköse, “11 aydır neyi bekliyor? “Bütçem var” diyorsun, cebinde beş kurul para yok. “3 milyon Euro bütçemiz var” diyorsun, gelirsin hesap açar bu parayı verirsin, ona karşılık herkes sana inanır ve yardım eder. 3 milyon Euro parası olan bir adam, depremde şehit olan kalecisinin parasını veremez mi? Sen kalecinin 400 bin TL parasını vermeyen bir adamsın” ifadelerine yer verdi.

"Şehit kalecinin parasını neden ödemiyorsun?"

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depremlerinde hayatını kaybeden takımın kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan'ın ödemelerini defalarca talep ettiğini ifade eden Özköse, “Her şeye bir kılıf uyduruyorlar. Dedim ki “Parayı neden ödemiyorsunuz?” Mirasçılık probleminin olduğu söylendi. Bende bu konuyla ilgili bilgi aldım, davanın sonuçlandığını öğrendim. Mahkeme yüzde 50’si eşine, yüzde 25’i babası, yüzde 25’i de kardeşine verilmesi konusunda karar vermiş. Bunu duyunca şok oldum. Dava bitmiş, aile para bekliyor. Bu 6-7 aylık bir olay. Şehit olan kalecinin alacağını vermiyor, aileyi perişan ediyorsun. Çıksın desin ki “Ahmet Özköse yalan söylüyor.” Şehir bu kadar mı bitmiş? Neden parasını ödemiyorsun?” şeklinde soru sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir