Seçimler Geride, Şimdi Öncelik Deprem!

Seçimler Geride, Şimdi Öncelik Deprem!
MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Sadıkoğlu, önümüzdeki dört yılın odak noktasının depremin hasarlarını iyileştirmek olduğunu belirtti.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin sonrasında yaptığı değerlendirmede, halkın oy kullanarak mahallesini, ilçesini ve şehrini yönetecek kişileri belirlediğini vurguladı. Sadıkoğlu, demokratik sürecin sonucunda gerçekleşen seçim sonuçlarının şehir ve ülke için hayırlı olmasını temenni etti. Ayrıca, göreve seçilen muhtarları ve belediye başkanlarını tebrik ederek başarılar diledi.

DEVAMLI, SÜREKLİ VE AKILLI MÜCADELE ZAMANI

Seçimsiz geçecek dört yılın önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Sadıkoğlu,

“Önümüzde seçimsiz geçecek bir dört yıl var. Bu dönemin başta ekonomi olmak üzere, sosyal, eğitim ve hukuk alanında yapısal reformların gerçekleşeceği bir dönem olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki dört yıl enflasyon ve yapısal reformların hayata geçirilmesi başta olmak üzere birçok sorunla kalıcı, sürdürülebilir ve rasyonel bir mücadele için çok iyi değerlendirilmelidir. Ekonomi yönetiminin uyguladığı orta vadeli program çerçevesinde mali disiplinden kopmadan düzlüğe çıkabiliriz. Tabi bu kolay bir süreç değil, hepimiz için zorlukları var ancak bunu başardığımızda yüksek enflasyon, yüksek kur ve yüksek faiz gibi sorunlarımızın üstesinden gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

KAYBETMEYECEĞİMİZ BİR ANIMIZ BİLE YOK

Depremzedelerin daha hızlı toparlanması için önümüzdeki dört yılın bir fırsata dönüştürülmesi gerektiğini belirten Başkan Sadıkoğlu,

“Önümüzdeki dört yıl hükümetimizin ve seçilen belediye başkanlarının en önemli gündemlerinden biri de deprem bölgesinin ayağa kaldırılması olmalı. Şehrimiz Malatya’yla birlikte Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman için kaybedilecek bir saniyemiz dahi yok. 6 Şubattan bugüne 14 ay seçim gündemiyle geçti. Artık seçimleri geride bıraktık, şimdi deprem yaşamış şehirleri hızla ayağa kaldırma zamanı. Yıkılan şehirlerimiz ve iş dünyamız için daha kapsayıcı destekler bekliyoruz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Malatya’mızın her alanda gelişimi ve üyelerimizin sorunlarının çözümü için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir