Yeşilyurt Belediye Başkanı: Mahalle Toplantıları Verimli Geçti

Yeşilyurt Belediye Başkanı: Mahalle Toplantıları Verimli Geçti
Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit, 'Başkanım Yanımda' Projesi ile düzenlenen mahalle toplantılarının verimli geçtiğini ve şehri geliştirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Geçit'in ev sahipliğinde Şahnahan Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya, AK Parti Yeşilyurt İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, Türk Telekom İl Müdürlüğü, AFAD, MASKİ, MOTAŞ, AKSA Doğalgaz ve TEDAŞ yetkilileri katıldı.

Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Geçit, mahallenin ihtiyaçlarının görüşüldüğü toplantıda vatandaşları tek tek dinleyerek iletilen talepleri not aldı. Başkan Geçit’in daveti üzerine mahalle toplantılarına katılan kurum idarecileri, kendi sorumluluk alanlarındaki çalışmaların yanı sıra planlanan yatırımlar hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

yesilyurt.jpg

Şahnahan Mahalle Muhtarı Müslüm Akbulut ise, göreve başladığı günden beri vatandaşlarla sürekli bir arada olmaya özen gösteren Geçit’e tamamen güvendiklerini ve ilettikleri taleplerin çözüme ulaşacağına inandıklarını belirtti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit ise, ‘Başkanım Yanımda’ Projesi çerçevesinde düzenledikleri mahalle toplantılarının oldukça etkili geçtiğini belirtti. Yeşilyurt'u genel anlamda geliştirmek için harekete geçtiklerini vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Geçit,“Mahalle toplantılarımız gayet verimli ve güzel bir şekilde ilerliyor. Göreve geldiğimiz zaman ‘vatandaşlarımızın sesine kulak vereceğiz, ilçemizi el birliğiyle, omuz omuza vererek güçlü bir şekilde ayağa kalkması ve geleceğe daha umutla bakması için hep birlikte kenetleneceğiz’ şeklinde verdiğimiz sözü bu tür buluşmalarla yerine getirmiş oluyoruz. Biz yaşadığımız sorunların üstesinden ancak bir ve beraber hareket edersek gelebiliriz. Çözüm odaklı bir hizmet anlayışına sahibiz, vatandaşlarımızın sesine kulak veriyoruz. Onların talep ve istekleriyle yatırımlarımıza yön vereceğiz. Mahalle toplantılarımızdan çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Sorunları yerinde öğrenip kararlarımızı daha hızlı alıyoruz. Talepleri yerine getirmek için ilgili kurumlarımızla planlı ve koordineli çalışıyoruz. Toplantılarımızda iletilen sorunları rapor haline getirip, kendi aramızda toplantılar yaparak sorunlara kalıcı çözümler getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bugün Şahnahan’dayız, bu bölgenin tüm ihtiyaçlarını teker teker ele aldık, gerek belediye olarak gerekse de ilgili kurum idarecilerimiz yapılacak hizmetler üzerine vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Ayrıca, gelecekteki projelerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Şahnahan gerek tarımsal potansiyeli gerekse mesire alanlarıyla çok güzel bir bölgemiz, buranın zenginliklerini ön plana çıkarmak içinde farklı alanlarda hizmetler yapacağız. Yeşilyurt’u yeniden ayağa kaldırma hedeflerimizin hayata geçmesinde vatandaşlarımızın destek ve katkısı çalışmalarımıza ayrı bir güç katıyor. Kırsal bölgelerimizi kalkındırmak ve güzel yatırımlarla buluşmasını sağlamak temel vazifelerimiz arasında yer almaktadır. İlçemizin her noktasının daha ferah, daha güzel ve daha iyi şartlara ulaşması için gereken ne varsa yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir