Yeşilyurt'un Geleceğini Şekillendirecek Önemli Proje: 'Huzur Dünyası Kampüsü'

Yeşilyurt'un Geleceğini Şekillendirecek Önemli Proje: 'Huzur Dünyası Kampüsü'
Başkan İlhan Geçit, TRT Gap Radyo'ya konuk olarak Yeşilyurt'un geleceği için önemli projelerden biri olan 'Huzur Dünyası Kampüsü' Projesi'ni tanıttı ve halkın desteğini beklediklerini ifade etti.

Malatya'nın merkez ilçesi Yeşilyurt'ta 31 Mart yerel seçimlerinde başkan seçilen Prof. Dr. İlhan Geçit, TRT Gap Radyo'ya konuk oldu ve Yeşilyurt'taki mevcut ve gelecek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Geçit programın sonunda yeni dönem projelerinden biri olan 'Huzur Dünyası Kampüsü' Projesi hakkında detaylar paylaşırken, “ ‘Huzur Dünyası Kampüsü’ projemiz çatısı altında hayata geçireceğimiz hizmetlerle sağlıklı yaşlanmaya yönelik bir merkez kurmayı planlıyoruz. Bu merkezimizde 65 yaş üstü dezavantajlı vatandaşlarımıza sağlıklı yaşlanma için neler yapılması, ilaçların kullanım şekli, günlük fiziksel egzersizlerini nasıl yapmaları, ev ortamlarında nasıl hareket etmeleri gerektiği ve beslenme alışkanlıkları başta olmak üzere birçok konu başlığında kendilerine yardımcı olacağız. Danışmanlık alamayan, fizik tedavi merkezine gidemeyen dezavantajlı yaşlılarımıza fizik tedavi seansları uygulayacağız, onları misafir ederek sağlıklı beslenme ve egzersizler üzerine eğitimler verip, sağlıklı yaşlanma süreçlerine destek sunacağız. Ön hazırlıkları sona eren bu projemizi tamamlayıp ilçemize kazandırdığımız zaman ulusal ölçekte ses getireceğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir