AK Parti Malatya Sosyal Politikalar Başkanı Hüseyin Yılmaz Uyarıyor

AK Parti Malatya Sosyal Politikalar Başkanı Hüseyin Yılmaz Uyarıyor
AK Parti Malatya Sosyal Politikalar Başkanı Hüseyin Yılmaz: "Türkiye'de yılda yaklaşık 2 milyon ünite kan ihtiyacı var. Kan yapay olarak üretilemiyor, sağlıklı insanların katkısı önemli."

AK Parti Malatya İl Başkanlığı, kan bağı etkinliği düzenledi. Sosyal Politikalar Başkanı Hüseyin Yılmaz, kan bağışının önemine vurgu yaptı. Yılmaz, İl Başkanlığı binasında yaptığı açıklamada kan bağışının sürekli bir gereklilik olduğunu belirtti.

Açıklamalarına şu şekilde devam etti:“Bağışlanan kan sadece tek bir hastaya fayda sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ayrıştırılarak birden fazla hastaya fayda sağlamaktadır. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmak ile eş değerdir. Kan bağışı ile hastalıkların sonucunda oluşabilecek kan ihtiyacını giderilmesi, kaza sonrası kan kayıpları, anemi, kanser hastaları ve talasemi hastaları gibi düzenli kan transfüzyonu alan kişilere ve hemofili hastaları gibi pıhtılaşma faktörüne ihtiyaç duyan hastaları ihtiyacı olan kanı temin etmiş oluyoruz. Bu bağlamda sürekli ihtiyaç olan kan bağışı toplumsal bir sorumluluktur. Ülke kan ihtiyacının karşılanabilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi düzenli kan bağışı ile mümkün olmaktadır. “Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaç” prensibi ile kan bağışının kesintisiz devam etmesi amacıyla Ak Parti Sosyal Politikalar başkanlığı olarak Kızılay Başkanlığı ile işbirliği halinde, toplumumuzda kan bağışının önemini vurgulamak, farkındalık oluşturmak ve vatandaşlarımızın kan bağışına teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Ak Parti Genel Merkezi ve 81 ilimizde ki Teşkilatlarımızla birlikte eş zamanlı olarak kan bağışı kampanyası başlatılmıştır. Bu vesileyle kan bağışı kampanyamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza, parti teşkilatlarımıza ve Kızılay çalışan ve yetkililerine teşekkür ederiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir