Mustafa Polat

Mustafa Polat

Dualarla Geliyoruz

Mustafa POLAT (Malatya Gerçek Haber)

Dua; Müslümanın şahsiyetinin gelişmesini ve sağlam karakterli olmasını sağlayan bir ibadettir. Dua ile insan der ki: "Ben öyle sağlam bir imana sahibim ki, Sen'den başka kimsenin önünde eğilmem” diyen ve daha küçük yaştan itibaren kalb ve diliyle tekrarlayan Müslümanın karakterini sağlamlaştıran bu dua, onun Allah'tan başkası huzurunda minnet etmesine izin vermez.
Dua, kulun Allah nazarındaki değerinin bir ölçüsüdür: "De ki; Sizin duanız olmasa Rabbim size ne diye değer ver­sin” ve "Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım” ayetleri bunun delilidir.
Allah katında duadan daha değerli bir şey yoktur hadisine de kulak vermelidir. Allah'a yapılan dua hiçbir zaman karşılıksız kalmaz. Aynı za­manda dua mü'minin silâhıdır.
Sık sık yapıldığı takdirde insanın ruh ve bedene tesir eden duanın doğur­duğu huzur, her türlü hastalığın tedavisi için kuvvetli bir yardımcıdır. Dua ve ibadet insanı diğer canlı varlıklardan ayıran en büyük özelliktir. Dua, rız­kın genişlemesini, sağlığın artmasını, ömrün bereketli olmasını sağladığı gibi bazı felaketleri de önler.
İşte tamda bu yüzden dün akşamdan beri twitterda binlerce Erdoğan gönüllüsü Reise dualarını ulaştırmak için;
#DualarlaGeliyoruz
Hashtagini Türkiye gündeminde 1.sıraya taşıyarak aslında muhalefete değil bu sefer Reisin yol arkadaşlarına bir mesaj gönderdiler.
Hey gidi günler hey, Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'ın AK Parti'yi kurduğu günleri şöyle bir hatırlayalım...
Reisle hedefleri olan, samimi, menfaat düşünmeden gecesini gündüzüne katan, bir avuç gönüllü insan vardı yanında.
O günlerin siyasetinde her insan eşitti, zengin olmuş, fakir olmuş, köylü olmuş, şehirli olmuş hiç farketmezdi. O zamanlar Ak Parti gençlik kolları içinde sanayiden , yağ kir içinde partiye uğramadan evine gitmeyen alın teri ,emek kokan gençlerimiz vardı...O zamanlar patronları bırakın partiye gelmeyi, üye olmaya korkarlardı.
Herkes birbirini tanırdı, o zamanlar Vatana Millete hizmet edeceğiz, kimsesizlerin kimsesi olacağız, bu Millete hizmet edip yaralara merhem olacağız diye yaz kış demeden koşan gönüllüler vardı.
Eskiden siyaset yapanlar da davaya sadakat, ahlak, şuur aranırdı. İşçi, emekli, köylü ayrımı yapılmaz, bu davaya kim gönül verdiyse kucaklanır, kapılar sonuna kadar açılırdı.
Pandemi, ekonomi, doğal afet vs ile iç ve dış mihraklar sayın Erdoğan' a aleni saldırırken parti yöneticileri, yol arkadaşları neden sessiz kalıyor, neden caddelerde, sokaklarda, meydanlarda hatta sosyal medyada halkla kenetlenmiyor, yaralara merhem olmuyor.
Beyler siz bizim aklımızla alay mı ediyorsunuz. Beyler bu Aziz millet bu partiye sizin için mi oy veriyor sanıyorsunuz. Ak Parti'nin efendileri sizler, kendinizi beyaz Türkler, bizler gibi samiyetle,hiç bir menfaat bekleme den koşturan, oy veren, Recep Tayyip Erdoğan aşıklarını, Memleket sevdalılarını bu partinin 2. sınıf vatandaşı, zencileri mi sanıyorsunuz.
Beyler sizin derdiniz Millete hizmet mi, yoksa bu Milleti kendinize hizmet ettirmek mi.
Beyler; Reis bütün dünya ile uğraşırken, sizlerin işi Reise yol arkadaşlığı yapmak,emaneti korumak, onu yalnız bırakmamak olacağına, Sizler Reisi yalnız bırakıyorsunuz...
Büyük işleri bırakıp küçük işlerle uğraşıyorsunuz.
Bize yol arkadaşı da, dava arkadaşı Reisimiz yeter, Reis varsa siz varsınız, Sizler Reis'in yanındaysanız, Reis'in hatırına biz de sizin yanınızdayız.
Bize Reisimiz yeter, Reise dua edin, biz öyle yapıyoruz.
Selam ve dua ile.
Mustafa POLAT

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mustafa Polat Arşivi