Biz Yazdık

Biz Yazdık

Gençler Kripto Parayı Seviyor

Başta Amerika ve Avrupa olmak üzere, Dünya genelinde bağımsız araştırma şirketleri, borsalar ve finans kurumlarının yaptırdığı araştırmalarda, gençlerin ileriye yönelik yatırımlarında kısa ve orta vade de %25 oranında kripto paraları tercih ettiğini ortaya koydu.

Bu gelişme de, özellikle sık sık ekonomi haberlerine konu alan kripto paraların bir anda sunduğu kazanç haberleri de etkili oldu. Gençler, teknolojinin gelişmesini yakından takip ettiği gibi, finansal anlamda kendi beceri ve öngörüleriyle kazanç elde etmek için, ulusal veya uluslararası kripto para borsalarına akın ediyor.

Bundan sadece 10 sene evvel ortaya çıkan kripto para teknolojisi, şuanda Dünya’nın en büyük şirketleri ve finans kurumlarının üzerinde planlar yaptıkları ve ödeme alma-gönderme alternatiflerinin ilk tercihleri arasına koymaları da gençleri bu kararlarında haklı oldukları düşüncesine yöneltiyor.

Y kuşağı diye tabir edilen bu genç girişimcilerin, orta ve yüksek gelirli olarak tabir edilen kesimin ortalama 50-100 bin dolar civarında yatırımlarla işlem gördüklerini belirten BitMEX (Uluslararası Kripto Para Borsası) CEO’su Arthur Hayes, bu yönelimin yıldan yıla artacağını ve nihayetinde dünya genelinde birinci sıradaki yatırım aracı olacağı konusunda da iddialı.

Her ne kadar yeni yatırım aracı olarak öne çıkışı kripto para piyasasını canlandırsa da, anlık iniş ve çıkışlarla da çokça kayıplara yol açtığı bir gerçek. Bu yüzden, daha çok izleyici aşamasındayken yatırım yapılacak para birimi konusunda, ciddi anlamda bir bilgi ve öngörü sahibi olmak, yeni yatırımcılar açısından hayati önem taşıyor

Önceki ve Sonraki Yazılar
Biz Yazdık Arşivi

Riya

12 Mart 2021 Cuma 00:44