'Her okula bir bilgisayar bir televizyon' kampanyası sürüyor

'Her okula bir bilgisayar bir televizyon' kampanyası sürüyor
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'eğitime destek' amacıyla başlatılan 'Her Okula, Bir Bilgisayar, Bir Televizyon' kampanyası devam ediyor.Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla başlatılan ve ilk günden...

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ’eğitime destek’ amacıyla başlatılan “Her Okula, Bir Bilgisayar, Bir Televizyon” kampanyası devam ediyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın talimatıyla başlatılan ve ilk günden itibaren bizzat takip edilen kampanyada Nurettin Karaman İlkokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Salim Pancar İlkokulu ve Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ekipmanları verildi. Başkan Çoban tarafından hediye edilen ve şehir merkezindeki tüm okulları kapsayan kampanya 17 okula ulaştı. Başkan Çoban, daha önce İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, Erenler İlkokulu, Erenler Ortaokulu, Afyon Lisesi, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu, Hürriyet İlkokulu, Hamidiye Ortaokulu, İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Namık Kemal İlkokulu, Hüseyin Türkmen İlkokulu ve Methiye Dumlu Ortaokulu’nu ziyaret ederek, bilgisayar ve televizyonlarını teslim etmişti.

"Ülkemizin ve mazlum ülkelerin geleceği sizlersiniz"

Yunus Emre Ortaokulu’nda 8. sınıf öğrencileriyle derste bir araya gelen Başkan Çoban, gelecek yıldan itibaren okuyacakları 4 yıllık lise eğitiminin, gelecekleri açısından çok önemli olduğunu belirti. Başkan Çoban, öğrencilerden bu süreçte derslerine çok fazla ağırlık vermelerini isteyerek "Bu yıl okullar kapandıktan sonra yaz talinde bolca uyuyun, gezin, oynayın, televizyon izleyin ama 9. sınıfa başladığınızda bunların hepsini bir kenara bırakın ve önümüzdeki dört yıllık eğitim sürecini çok iyi değerlendirin. Çünkü bu dört yılın sonunda gireceğiniz üniversite sınavları sonrasında hayatınıza dair atacağınız adımlar kesinleşecek. İleride ne olmak istediğinize bu süreçte karar vermiş olacaksınız. Sizler şu an yolun başındasınız. Hedeflediğiniz üniversiteye gitmek ve hayalini kurduğunuz mesleği yapmak için bu dört yıllık süreci çok iyi değerlendirin. Başta ülkemizin ve mazlum ülkelerin geleceği sizlersiniz. Çünkü bu ülkenin tarihten gelen bir misyonu var. Bizler sadece ait olduğumuz topraklardan değil, dünyada açlık-susuzluk çeken ve zulüm gören mazlum insanlardan da sorumluyuz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir