Malatya'da Depremzedelere İnşaat İzleme Noktaları Kuruldu

Malatya'da Depremzedelere İnşaat İzleme Noktaları Kuruldu
Malatya'da depremzedelere ulaşmak için inşa edilen izleme noktaları, şantiyelerdeki evlerin yapım aşamalarını görmelerine olanak tanıyor.

Depremlerde büyük zarara uğrayan Malatya'da, 44 adet rezerv alan belirlendi ve bunlardan 4'ünde inşaat çalışmaları başladı.

Depremzedelerin isteği üzerine, evlerinin inşa sürecini gözlemlemek için şantiyelerin dışına izleme noktaları yerleştirildi.

TOKİ'den uzman olan Emrah Acar, Malatya'da bugüne kadar 21,579 konutun ihalesinin yapıldığını ve tamamının inşaatına başlandığını ifade etti.

Acar, tamamlanan 6,000 konutun sahiplerine teslim edildiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Ayrıca il genelinde 44 rezerv alan ilan edildi. Bu rezerv alan ilan edilen alanlardan 3 bin 231'i konut, 672'si dükkan, 279'u ofis inşaatı olacak şekilde ihalesi gerçekleştirilmiş olup yapımına başlanmıştır. Şu an rezerv alan ilan edilen 44 bölgeden 24'üncü Bölge olan Bostanbaşı Mahallesi'nin alanındayız. Bütün rezerv alan inşaatlarına izleme alanı noktaları oluşturduk. Bu alanlarda konutu yıkılan vatandaşlarımızın merakının giderilmesi için yapım aşamalarını seyretmesi amacıyla izleme noktaları oluşturduk. Bu izleme noktaları vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmış, aynı zamanda sosyal medyada da ilgi görmüştür. Vatandaşlarımızdan bu konuda bizimle alakalı olumlu dönüşler alıyoruz. Vatandaşın ilgisi güzel." diye konuştu.

Bostanbaşı Mahallesi'ndeki 24. Bölge Akkent Sitesi'nde rezerv alanda konut yapımını sürdüren inşaat firmasında görevli mimar Arzu Karataş da şantiyeye kurdukları "Şantiye İzleme Noktası"nın vatandaşlar tarafından oldukça ilgi gördüğünü belirterek, "Vatandaşlar inşaat sürecini merak ediyordu, gelip yerinde görmeyi istiyorlardı. Şantiye alanı vatandaş için tehlikeli olduğu için buna müsaade etmiyorduk. Gelip buradan rahatlıkla izleyebiliyorlar. Evlerinin yükseldiğini, binaların yapıldığını gördükçe mutlu oluyorlar.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir