TÜİK, Afyonkarahisar'ın 2016 yılı trafik kazası istatistiklerini açıkladı

TÜİK, Afyonkarahisar'ın 2016 yılı trafik kazası istatistiklerini açıkladı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2016 yılında Afyonkarahisar'da 2 bin 323 adet ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldiği belirtildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2016 yılında Afyonkarahisar’da 2 bin 323 adet ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldiği belirtildi.

Konu ile ilgili TÜİK’ten yapılan açıklamada, 2016 yılında Ege Bölgesi illeri arasında bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısının en yüksek olduğu kentin 4 bin 838 kaza ile Muğla olurken, bir milyon nüfusa düşen trafik kaza sayısının en düşük olduğu ilin ise 2 bin 543 kaza ile Kütahya olduğu kaydedildi. Açıklamada, “Afyonkarahisar, Ege Bölgesi illeri arasında bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en yüksek olan 6. il konumundadır. 2016 yılında Afyonkarahisar ilinde gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısı, bir önceki yıla göre artış göstererek 2 bin 323’e yükselmiş olup Afyonkarahisar, bu değerle en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazasının yaşandığı 22. il konumundadır. Afyonkarahisar’da gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısının Türkiye genelinde gerçekleşen trafik kazaları içindeki payı yüzde 1,3’tür. 2015 yılında kentte 3 bin 220 olan bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı 2016 yılında artış göstererek 3 bin 251 olmuştur. Afyonkarahisar, diğer iller ile kıyaslandığında bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en yüksek olan 25. il konumundadır” ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir