Prof. Dr. Cengiz YAKINCI

Prof. Dr. Cengiz YAKINCI

Yarışma Haberleri

Serüven devam ediyor… 

Hastalıkları hikâyeler yoluyla anlatıp zorlanmadan ve hissettirmeden hem hastalıkları öğretmek hem de sağlık bilinci oluşturmak gayesi ile uzun bir süredir hastalıkları konu alan öykü yarışmaları düzenliyoruz. 2011 yılında başlayan öykü serüvenimiz üç koca yılını geride bıraktı. Yüzlerce öykü ile buluştuk yarışmalar sayesinde, seçilen onlarca öykü kitaplardaki yerlerini aldı ve okuyucularıyla buluştu. Bir yandan kitaplar bastık, diğer yandan yeni sağlık öyküleri yarışmalarını duyurduk sizlere. Yarışmalar bitmedi, bitsin de istemiyoruz. Farklı fakülte ve kurum bünyesinde uluslararası katılıma açık yarışmalar duyurulmaya devam ediyor hâlâ. Güzel bir amaçla başlatılan bu yarışmalara katılımların artarak devam etmesini bekliyoruz. 

 İlgilenenler için ilk yarışma haberim Bezmiâlem Üniversitesinden geliyor. Geçen yıl “Hastalık Hikâyem” adıyla ilki düzenlenen yarışmanın bu yıl ikincisi yapılıyor. Son başvuru tarihi 1 Şubat 2014 olan yarışma hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.hastalikhikayem.com adresine bakabilirsiniz. 

Diğer bir yarışma haberim İzmir’den. Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Mezunlar Derneğinin açmış olduğu yarışma, bir anı yarışması olarak planlanmış. Hemşirelerin katılımına açık yarışmanın son başvuru tarihi 14 Mart 2014. Yarışma hakkında merak ettiklerinizi [email protected] mail adresine göndereceğiniz sorularla öğrenebilirsiniz. 

Ve son yarışma haberim, başvuruları uzun bir süredir devam eden “Sindirim Öyküleri Yarışması” ile ilgili. Türk Çocuk Gastroenteroloji-Hepatoloji ve Beslenme Derneğinin açtığı yarışma, herkesin katılımına açık. Son başvuru tarihi 1 Ocak 2014 olan yarışma hakkında daha geniş bilgi için www.sindirimoykuleri.com adresine bakmanız yeterli olacaktır. 

Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurt dışından çok sayıda öykü ulaşıyor elimize; ancak yeni hedefimiz 81 ilimizin tamamından öyküler alabilmek. 81 soluğun aynı kitapta toplandığı güne kadar serüvene devam…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Prof. Dr. Cengiz YAKINCI Arşivi