Battalgazi Belediyesi: Artık İhtiyaçlarınıza E-Devlet ve E-Ruhsat Sistemiyle Hızlı Cevap!

Battalgazi Belediyesi: Artık İhtiyaçlarınıza E-Devlet ve E-Ruhsat Sistemiyle Hızlı Cevap!
Vatandaşların ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek için uğraşan Başkan Taşkın, Battalgazi Belediyesi'ne gitmeyi gereksiz kılan yeni sistemle memnuniyet sağladı.

Battalgazi Belediyesi, harcamaları azaltmak için sıkı önlemler aldı ve önemli bir hizmeti e-devlete entegre etti. Bundan böyle, imar sürecine ilişkin iş ve işlemlerinizi Belediye'ye gitmeden e-devlet üzerinden kolayca takip edebileceksiniz.

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın'ın direktifiyle, E-Ruhsat sistemi devreye alındı ve önemli bir zaman kazancı sağlandı. Battalgazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı iş ve işlemleri gerçekleştirmek için geliştirilen "E-Ruhsat Sistemi" ile imar durumu, yeni inşaat ruhsat başvuruları gibi prosedürler, vatandaşlar belediyeye gitmeden kolaylıkla Battalgazi Belediyesi resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Battalgazi Belediyesi'ne Gitmek Gerekmeyecek!

Başkan Taşkın, vatandaşların ihtiyaçlarını hızlı ve etkili bir şekilde karşılamak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirterek,“Hemşehrilerimiz, sahip oldukları E-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapıp gerekli evrakları yükledikten sonra ilk başvuru sürecini başlatmış olacaklar. Yapılan başvuru, süreç içerisinde ilgili belediye personelleri tarafından kontrol edilip her aşamada vatandaşa ve süreci takip eden ilgili müelliflere SMS ve E-Mail yolu ile bilgi verilecek. Bu sayede vatandaşlar ruhsat başvurularının ne aşamada olduğunu dijital ortamda görüntüleyebilecek. Uygulama sayesinde, evrak kontrolü ve harç bedeli ödeme gibi sebeplerle belediyenin İmar Şehircilik Müdürlüğü’nü ziyaret etme zorunluluğu da aza indirgenmiş olacak. Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde hayata geçirilen e-ruhsat hizmeti sayesinde hemşehrilerimiz bundan sonra belediyeye gelmek zorunda kalmadan, güncel veriler üzerinden tek tuşla ruhsat durumu takibi yapılabilecek. Böylece vatandaşlarımız, e-ruhsat sisteminin devreye girmesiyle birlikte hem zamandan tasarruf edecek, hem de istedikleri bilgilere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Bu uygulama ile belediyemizin kaynaklarını daha verimli kullanarak tasarruf tedbirlerine katkı sağlamış olacağız. Kağıt kullanımını azaltarak çevreye duyarlılığımızı gösterirken, işlemlerinizi hızlandırarak zaman tasarrufu sağlayacağız. Hayata geçirdiğimiz bu sistemle öncelikle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmayı ve hizmet kalitemizi artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir